Super PRSA + štíhlá linie – Imperial VITAMINS

Vývoj ženských prsou má během života ženy různé fáze. Začíná se už před narozením, pak pokračuje znovu v pubertě a také během těhotenství a kojení. Ke změnám také dochází během menstruace a v období klimakteria. Vývoj a druhy změn prsů přímo souvisí s věkem. V životě ženy jsou tři fáze vývoje:

  • lobulu vývoj: dochází k němu ve věku mezi 10 až 25 rokem života ženy
  • žlázový vývoj: dochází k němu ve věku kolem 13 až 45 let, je ovlivněn menstruačními hormony
  • involuce-nebo smršťování prsních žláz, která začíná přibližně od věku 35 let
Vývoj poprsia

Mezi 8 až 10 rokem se u žen začínají objevovat první vnější znaky vývoje prsů. Je to způsobeno tím, že vaječníky začnou vylučovat estrogen, který způsobí, že tuk se v pojivové prsní tkáni začne shromažďovat a dochází ke zvětšení prsů. Jakmile začne u žen první menstruace a ovulace, začne i zrání prsů. Začnou se tvořit sekreční žlázy na konci prsních žláz. Prsa a systém prsních žláz i nadále roste a zraje, rozvíjí se mnoho žláz a lobulu. Prsní žlázy také začnou nabírat na objemu. Tento proces je odborně nazýván mamogenéza (rozvoj prsních žláz) a probíhá v pěti fázích:

1. fáze - dítě mladší 10 let
Předpubertální doba. V této fázi dochází pouze k mírnému nárůstu špičky bradavky, prsní tkáň se zatím nijak nemění.

2. fáze - pubertální období
Hormonální změny způsobují viditelné zvednutí prsou. Také dochází k mírnému zvětšení bradavek a rozšíření dvorce (tmavá oblast kůže, která obklopuje bradavky).

3. fáze - 12. - 14. let
V této fázi dochází k mírnému růstu prsních žláz, které může být provázeno mírným ztmavnutím okolí bradavek. Tato fáze může být doprovázena bolestmi prsou a bradavek.

4. fáze - 12. - 15. let
Bradavka a dvorec se viditelně zvedly a vytvářejí na prsou druhý kopeček. Toto období také může být doprovázeno bolestmi prsou, také se mohou vyskytnout strie, které časem mizí.

5. fáze - 14. - 18. let
Toto stádium je specifikováno ukončením vývoje prsů. Prsa jsou plnější, bradavky vystouplé. Prsní žlázy jsou již také plně vyvinuté.

Do jaké velikosti prsy dorostou a jaký budou mít tvar je u každé ženy individuální a je to dáno genetickými predispozicemi.

Co se s Vašimi prsy děje během menstruace?

Ženy se každý měsíc setkávají s kolísáním hormonů, které je normální a je způsobeno menstruačním cyklem. Estrogen, který je produkován vaječníky v první polovině menstruačního cyklu, stimuluje zvětšení prsních žláz. Zvyšující se hladina estrogenu vede k ovulaci v první polovině cyklu, následně hormon progesteron stimuluje zvětšení prsních žláz. Tyto hormony jsou zodpovědné za cyklické změny, jako jsou otok, bolest a přecitlivělost, s nimiž se mnoho žen setkává před menstruací. Během menstruace má mnoho žen také zkušenosti se změnami ve struktuře prsou (často se vyskytují mírné otoky a bulky). Způsobují to žlázy v prsu, které se připravují na případné těhotenství. Pokud k těhotenství nedojde prsa se vrátí do normální velikosti.

Co se stane s prsy během těhotenství a kojení?

Změny prsů jsou jedním z prvních příznaků těhotenství, může za to těhotenský hormon progesteron. Toto je doprovázeno i zvětšením dvorců (tmavé oblasti kůže, které obklopují bradavky) a následně dojde k rychlému zvětšení prsů samotných. U většiny těhotných žen se často vyskytuje bolestivost po stranách prsou a brnění nebo bolest bradavky, toto je způsobeno růstem systému mléčných žláz a vznikem množství nových lobulu. Od pátého až šestého měsíce těhotenství, jsou prsa plně schopny a připraveny produkovat mléko. Stejně jako v pubertě, estrogen reguluje růst prsních žláz a progesteron řídí růst sekrečních žláz. Mnoho jiných hormonů jako folikuly - stimulující hormon (FSH), luteinizační hormon (LH), prolaktin, oxytocin, a lidský placentární laktogén (HPL), také hrají zásadní roli v produkci mléka. Tyto změny jsou doprovázeny i jinými fyzickými změnami, jako jsou rozšíření cév v hrudi a rozšíření a ztmavnutí dvorce. Všechny tyto změny jsou přípravou na kojení dítěte po narození.

Co se s Vašimi prsy děje v období menopauzy?

Období menopauzy začíná u žen většinou mezi pozdním 40. nebo začátkem 50. věkem ženy. V tomto období, začínají hladiny estrogenu a progesteronu kolísat, hladina estrogenu dramaticky klesá. To vede k mnoha příznakům souvisejících s menopauzou. Snížená stimulace estrogenu do všech tkání těla, včetně prsní tkáně, způsobuje zmenšování objemu prsních žláz. Bez dodávek estrogenu se pojivová tkáň prsu stává dehydratovaná s nepružností. Prsní tkáň, které bylo do tohoto věku připravené k produkci mléka se zmenšuje a ztrácí tvar. To vede ke změnám tvaru a formy prsů, které je problémem většiny žen v tomto věku.

Doplněk stravy Super PRSA + štíhlá linie je vhodný pro všechny ženy, které mají více než 18. let, kromě těhotných a kojících žen. Napomáhá, aby Vaše prsa byly plnější, pevnější a celkově působily krásnějším dojmem, navíc příznivě ovlivňuje Vaše zdraví. *

* Každá žena je jedinečná a výsledky při užívání doplňku stravy Super PRSA + štíhlá linie jsou individuální a mohou se u jednotlivých žen lišit na základě jejich individuálních genetických predispozic, věku a dalších faktorů.